מנהיגות מגשרת

תכנית ממוקדת לקבוצה נבחרת של תלמידים אשר מובילה תהליכי גישור בין תלמידים בבית הספר.

מטרת הסדנה

מטרת התוכנית להכשיר, ללוות ולהעצים את צוות הגישור והפיכתו לגורם משמעותי בבית הספר. התלמידים רוכשים ידע תיאורטי ומעשי רב ועל בסיסו מתרגלים ניהול גישור במרחב הבית ספרי.
בסיום ההכשרה התלמידים מקבלים תעודת מגשר בבית הספר ופועלים להפיץ את רעיון/שפת הגישור דרך חשיפה בכיתות וגישור בפועל בין תלמידים.

פרטים נוספים

 • בקורס נלמדים, לצד התיאוריה של השפה הגישורית, כלים ומודלים לפתרון קונפליקטים.
 • הקורס חוויתי מאד וכולל משחקים, תרגולים, דיונים ובעיקר תרגול של סימולציות מלאות כמגשרים.
 • בסיום ההכשרה מקבלים התלמידים תעודות מגשר ואז עוברים בכיתות השונות בבית הספר במטרה להציג את עצמם ואת רעיון הגישור, המגשרים מעבירים פעילות חווייתית ומסבירים כיצד ניתן לפנות אליהם לגישור.

 

שאלות ותשובות

 • איך עובד הגישור בבית הספר?
  תלמידים הם מגשרים נפלאים. הם תופסים את הרעיון בבסיס הגישור והיתרון של שיתוף פעולה על-פני תחרות ויודעים להשתמש נפלא בכלי ההקשבה שנלמד בקורס. בזכות היכולת שלהם לזהות צרכים הם יכולים לעודד את הצדדים למצוא פתרון הוגן ואפשרי שמקובל על שני הצדדים.
 • מי מלווה את קבוצת המגשרים?
  מומלץ שבית הספר יצמיד לקבוצת המנהיגות המגשרת מורה מלווה, שילמד את הפרקטיקה ביחד עם הקבוצה וילווה אותם בהמשך הדרך. המורה מקבל במסגרת הקורס ולאחריו סופרוויז'ן מהמנחה של קהלים שלובים.
 • מה מסייע להטמעת התכנית בבית הספר?
  במידה וניתן, מומלץ במהלך ההכשרה של הקבוצה או מיד בסיום ההכשרה, לחשוף את חדר המורים גם כן לרעיונות ולחלק מהתכנים של הקורס, במטרה לגייס את הצוות ולעודד אותם להתחיל להפנות סכסוכים שמגיעים אליהם למגשרים של בית הספר

לבדיקת התאמת הסדנה ופרטים נוספים

פרטי חשבון הבנק שלנו